XXVI Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe

Data: 20.03.2024 r., godz. 00.00    84
XXVI Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe

20 marca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się XXVI Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe, które są organizowane we współpracy z Areną Legionowo. Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzację gier umysłowych oraz rozwijanie inteligencji logiczno-matematycznej. Jedenastu najlepszych zawodników z legionowskich przedszkoli walczyło o miano warcabowego mistrza. Każda para zawodników miała oddzielny, ponumerowany stolik, a zmagania toczyły się na profesjonalnych stupolowych warcabnicach. Czas odmierzały zegary szachowe, a nad przebiegiem czuwał sędzia Pan Łukasz Miętek. W przerwach pomiędzy rundami, dzieci mogły skorzystać z poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich.

Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom umiejętności gry w warcaby.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił prezydent Roman Smogorzewski, który wraz z Panią dyrektor Dorotą Stankiewicz przywitali wszystkich przybyłych na dzisiejsze wydarzenie.  Na koniec, kierownik Areny Pan Michał Kobrzyński wraz z Dyrektorem Przedszkola pogratulowali wszystkim uczestnikom i wręczyli medale i nagrody za uczestnictwo oraz puchary dla zwycięzców.

I miejsce zajął Leon Kozieł z Przedszkola Miejskiego Nr 5

II miejsce zajął Stanisław Jurkowski z Przedszkola " Wesołe Sówki"

III miejsce zajął Michał Siemiński z Przedszkola Miejskiego Nr 1

Specjalną nagrodę fair play zdobył Mikołaj Nowakowski z Przedszkola Miejskiego nr 10

Nasze przedszkole reprezentował Jan Szewczyk  z grupy Zdobywcy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!