Polskie Radio Dzieciom

W ramach współpracy optymistycznych przedszkoli z Polskim Radio, nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Bezpieczne Media dla Dzieci, którego autorami są: Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego PARTNER wraz z Polskim Radio S.A. Nasze przedszkole zostało AMBASADOREM POLSKIEGO RADIA DZIECIOM.
15 maja 2015 r. w Warszawie, w siedzibie Polskiego Radia odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Edukacji Przedszkolnej pod hasłem: Edukacja medialna w przedszkolu. Koordynatorzy projektu z optymistycznych przedszkoli mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w radio, zwiedzenia Polskiego Radia, a także wzięcia udziału w realizacji nagrania na żywo oraz rozmowy z bohaterami programów dla dzieci. Omówiono propozycje programowe dla przedszkolaków, dla rodziców oraz możliwości wykorzystania audycji radiowych w codziennej pracy edukacyjno-wychowawczej przez nauczycieli w grupach.