Festyn Rodzinny pod hasłem „Optymistyczne Królestwo Dzieci”

Data: 02.06.2023 r., godz. 00.00    375
Festyn Rodzinny pod hasłem „Optymistyczne Królestwo Dzieci”

W dniu 2 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Optymistyczne Królestwo Dzieci”. Tegoroczne hasło nawiązywało do myśli przewodniej Ogólnopolskiego Programu „Optymistyczne Przedszkole”, w którym nasza placówka od wielu lat uczestniczy i w roku 2023r. uzyskała licencję na Ogólnopolski Program Optymistyczne Przedszkole Królestwo Dzieci na okres 2023-2028. Optymistyczne Królestwo Dzieci będzie stanowić od nowego roku szkolnego rozszerzenie działań w zakresie wychowania do wartości, budowania postawy małego optymisty: kreatywnego, empatycznego, przyjaźnie nastawionego do otaczającego świata.

W programie Festynu Rodzinnego można było podziwiać: występy artystyczne dzieci w formie tańca z wybranego kraju, mistrzowski taneczny pokaz klubu sportowego „Fanaberia” oraz wokalny prezent dla rodziców w wykonaniu nauczyciela przedszkola. Nad całością imprezy czuwał „król Michał”, który każdemu przedszkolakowi przekazał królewską kartę z pieczęcią zapraszającą do korzystania z kreatywnych komnat; były to m.in. „komnata sztuki”, „komnata zapachów i smaków”, „komnata doświadczania”. Uczestnicy festynu mieli możliwość skorzystania z innych atrakcji, tj. królewskie danie Ukrainy, królewska kawiarenka, dmuchane zamki, wata cukrowa i inne. Po wizycie w królewskich komnatach król obdarował każdego przedszkolaka koroną i słodką niespodzianką. Tego dnia było optymistycznie i radośnie przy pięknej słonecznej pogodzie.