40-lecie Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Janusza Korczaka

Data: 31.10.2021 r., godz. 20.00    448
„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.“ /Janusz Korczak/

Dnia 21.10.2021 odbył się jubileusz z okazji 40-lecia przedszkola. W tej niezwykłej uroczystości wzięli udział: wychowankowie wraz z rodzicami, absolwenci przedszkola, pracownicy oraz zaproszeni goście: m.in. byli dyrektorzy placówki i prezydent miasta Legionowo.

Uroczystość została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich gościliśmy: byłych
i obecnych wychowanków placówki, byłych dyrektorów, pracowników przedszkola
oraz Prezydenta Miasta. Natomiast w drugiej towarzyszyły nam nasze obecne przedszkolaki
wraz z rodzicami. Jubileusz rozpoczął się gorącym powitaniem gości przez obecnego dyrektora przedszkola Panią Dorotę Stankiewicz. Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom za obecność oraz za wkład, jaki mieli w powstanie tego miejsca.

IMG-20211022-WA0077.jpg (21 KB)IMG-20211022-WA0076.jpg (21 KB)                                                                                             IMG-20211022-WA0059.jpg (19 KB)

W czasie jubileuszu miała miejsce część artystyczna, w której występowali obecni i byli wychowankowie placówki. Część ta była poprzedzona: odśpiewaniem hymnu przedszkola, wspomnieniami absolwentów, prezentacją która nawiązywała do historii tego miejsca
(wraz ze zdjęciami zgromadzonymi w kronikach przedszkolnych) oraz do zapoznania z obecnym wizerunkiem przedszkola.

IMG-20211022-WA0037.jpg (30 KB)

Publiczność nagrodziła uczestników występujących na scenie gorącymi brawami. Dodatkowo zostały złożone życzenia wszystkim pracownikom przedszkola oraz życzenia nawiązujące do dalszej współpracy.

Po oficjalnych obchodach przedszkola wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do wpisu do kroniki przedszkolnej.

IMG-20211022-WA0034.jpg (30 KB)  IMG-20211022-WA0051.jpg (20 KB)

Dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych atrakcjach.
Podsumowując ten niezwykły dzień możemy powiedzieć, że towarzyszyło nam w nim wiele pozytywnych emocji oraz że na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do galerii poniżej :)