Mistrzostwa Warcabowe

Data: 11.05.2022 r., godz. 17.00    354
10.05.2022

10 maja 2022 r. w naszym przedszkolu odbyły się XXIV Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe, które są organizowane we współpracy z Areną Legionowo. Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzację  gier umysłowych oraz rozwijanie inteligencji logiczno-matematycznej. Dziesięciu najlepszych zawodników z legionowskich przedszkoli walczyło o miano warcabowego mistrza. Każda para zawodników miała oddzielny, ponumerowany stolik, a zmagania toczyły się na profesjonalnych stupolowych warcabnicach. Czas odmierzały zegary szachowe, a nad przebiegiem czuwał sędzia Pan Łukasz Miętek. W przerwach pomiędzy rundami, dzieci mogły skorzystać z poczęstunku przygotowanego specjalnie  dla nich.

Wszyscy uczestnicy wykazali  wysoki poziom umiejętności gry w warcaby.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił wiceprezydent Piotr Zadrożny, który wraz z Panią dyrektor Dorotą Stankiewicz wręczył wszystkim zawodnikom medale i nagrody za uczestnictwo oraz puchary dla zwycięzców.

I miejsce zajęła Zuzanna Sobczyk z Przedszkola Miejskiego Nr 6

II miejsce zajęła Lena Rosa z Przedszkola Miejskiego Nr 1

III miejsce zajęła Wiktoria Marciniak z Przedszkola Miejskiego Nr 14

Specjalną nagrodę fair play zdobył Wojciech Wojewódzki, który reprezentował nasze przedszkole.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!