XX Kongres Optymistycznych Przedszkoli

Data: 04.11.2022 r., godz. 00.00    333
27-29. 10. 2022 r.

Podczas trzydniowego Ogólnopolskiego Kongresu Optymisycznyh Przedszkoli w Janowie Podlaskim, Pani Dyrektor Dorota Stankiewicz w trakcie wykładów i warsztatów zgłębiała wiedzę do projektowania przestrzeni nowego modelu optymistycznego przedszkola – Królestwa Dzieci, w którym m.in. poprzez myślenie projektowe, w praktyce oparte na metodologii Design Thinking będzie wzmacniało pozytywne myślenie u dzieci i rodziców, potencjał rodzicielski w przedszkolu na zasadzie empatyzacji oraz rozwinie współpracę w Klubie Wartościowych Optymistycznych Rodziców.
             Prezes Polskiego Centrum Optymizmu Pani Cecylia Mirela Nawrot przyznała dla Przedszkola Licencję na Ogólnopolski Program Optymistycznego Przedszkola Królestwa Dzieci na okres 2023-2028. Ponadto Pani Dyrektor Dorota Stankiewicz otrzymała tytuł Honorowego Członka Polskiej Areny Optymistycznych Dyrektorów, a Pani Milena Anita Kurpiewska, nauczyciel gr. Kolorki, tytuł “Perła Optymizmu 2022”
za wieloletnie koordynowanie działań w ramach Ogólnopolskiego Programu “Optymistyczne Przedszkole” - rozwijanie w dziecku optymizmu i poczucia własnej wartości.
              “Perłę Optymizmu 2022 ” za prezentowanie optymistycznej postawy i wspieranie działań edukacyjnych optymistycznych przedszkoli w Legionowie otrzymał Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski.

Z optymistycznym pozdrowieniem

Rada Pedagogiczna Przedszkola