Obchody z okazji Dnia Niepodległości

Data: 10.11.2022 r., godz. 00.00    283
Obchody z okazji Dnia Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022r. W Przedszkolu Miejskim z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Legionowie im. j. Korczaka odbyła się na holu głównym uroczystość z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości brały udział wszystkie grupy.  Zebranych przywitała Ola z grupy „Smakusie”. Zebrani dowiedzieli się czym jest Święto Niepodległości i dlaczego je obchodzimy. Po czym grupa „Marzyciele” wyrecytowała wiersz pt. „11 listopada”.
           O godzinie 11.11 został przez wszystkich zebranych odśpiewany Hymn Polski. Na uroczystości dzieci dowiedziały się jakie Polacy mają symbole narodowe. O symbolach opowiedziały dzieci z grupy „Biegusie” i „Kolorki”. Następnie wszyscy wysłuchali pieśni pt. „Rozkwitały pąki białych róż”, w wykonaniu grupy „Smakusie”. Po jej wysłuchaniu grupa „Zdobywcy’ przedstawiła Obchody z okazji Dnia Niepodległości wiersz                           pt. „Co to jest Polska”, a grupa „Podróżnicy” zaśpiewała piosenkę „Mój dom”. Po czym wybrzmiał wiersz w wykonaniu grupy „Odkrywcy” pt. „Katechizm polskiego dziecka”.
           Uroczystość zamknęła parada najmłodszych grup „Słoneczek” i „Gwiazdek” z własnoręcznie wykonanymi flagami. Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor.