Ogólnopolski Program "Optymistyczne Przedszkole"

"Optymistyczne Przedszkole". Chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na optymistycznych ludzi, cechujących się dobrocią, uczciwością, odwagą, twórczością, kreatywnością i pewnością siebie.
Z badań wynika, że optymiści lepiej się uczą, są zdrowsi, więcej zarabiają, a nawet zakładają długotrwałe i szczęśliwe małżeństwa. Dłużej też żyją. To wszystko przyświecało naszemu przedszkolu, aby rozpocząć realizację programu. Chcemy, aby nasi wychowankowie mieli jak najlepszy start życiowy.
W realizacji programu bardzo ważną rolę odgrywają Rodzice, którzy są partnerami przedszkola.
Cały program jest realizowany w atmosferze zabawy, radości i twórczego myślenia.
To właśnie w przedszkolu powstają pierwsze kontakty, regulaminy współżycia w grupie społecznej i dlatego też celem naszych wspólnych dążeń (nauczycieli, rodziców, całego personelu) jest takie wychowanie dzieci, by przejawiały one zachowania i działania konstruktywne, życzliwe i przyjazne dla innych ludzi. Ważne jest, by dzieci były zgodne, chętne do pomocy, współpracy i tolerancyjne. Program realizowany jest w różnych formach. Optymistyczne Przedszkolaki rozwijają swoje talenty i zainteresowania w kącikach zabaw: kącik teatralny, kąciki przyrodnicze (dziecko styka się z roślinami i zwierzętami), dywan konstruktora (miejsce konstruowania pojazdów, urządzeń robotów), pracownia plastyczna, kącik czytelniczy itp. Program „Optymistyczne Przedszkole” zakłada bowiem wielostronny rozwój dziecka przez jednoczesne doskonalenie jego ośmiu inteligencji:
 inteligencja logiczno – matematyczna
 inteligencja językowa