Ogólnopolski program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
Ogólnopolski Program Kubusiowi Przyjaciele Natury
Nasze przedszkole realizuje Program ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ od 2009 roku. Program ten ma na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych, m.in. obchody Dnia Przyjaciół Natury, obchody Dnia Marchewki, obchody pierwszego Dnia Wiosny, obchody Zielonego Dnia, obchody Dnia Ziemi, segregacja śmieci w przedszkolu, wycieczka do parku krajobrazowego, parku narodowego lub do lasu, kąciki przyrody w przedszkolu, zajęcia plastyczne - „W Krainie Kubusia”, spotkanie z ekologiem lub leśnikiem, przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody, dbamy o zwierzęta - budowa karmników/przygotowanie pożywienia dla zwierząt zimą.
W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Zielony, oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te urozmaicają zajęcia w przedszkolu, rozbudzają u dzieci ciekawość poznawczą oraz uczą jak dbać o przyrodę od najmłodszych lat.